Často sa stretávam s otázkou: „Aký šport robíš?“ Ja a šport, na začiatok by som mala povedať, že patrím do kategórie rekreačných športovcov. Nikdy som nenašla šport, v ktorom by som vynikala natoľko, aby som v ňom mohla súťažiť. Túto vlastnosť som z mojej rodiny nezdedila.

 

Moje srdce si získali latinsko-americké rytmy

Avšak, aj ja som si nejako tú cestu k športu našla, síce to trvalo dlhšie ako sa zdalo. Moji rodičia ma už od mala viedli k športu a kládli mi na dôraz, že pohyb je dôležitý. Samozrejme, som sa dlho hľadala. Už ako malá som začala baletom, neskôr tenisom ďalej som pokračovala plávaním, lyžovaním a golfom.

Síce som dlho nevydržala pri balete, zistila som, že tanec milujem, považujem ho za krásne umenie. Vždy ma fascinoval spoločenský tanec, avšak nájsť partnera na tanec je v dnešnej dobe rovnako ťažké ako nájsť vodu na púšti. Veľmi som sa potešila v druhom ročníku na gymnáziu, keď nám bola poskytnutá možnosť naučiť sa spoločenské tance. Neskôr si moje srdce získali latinsko americké rytmy a s tým aj ich tanec. Dalo mi to možnosť naučiť sa kombinovať hudbu s tanečnými pohybmi.

Zo všetkých športov najviac milujem plávanie. Ten pocit voľnosti, slobody, ktorý Vám voda poskytne je neopísateľný. Keby bolo na mne z vody, by som nikdy nevyšla. Preto sa snažím objavovať nové športy, ktoré súvisia hlavne s vodou. Cez leto som vyskúšala sa postaviť na SUP- Stand up paddle. Bolo to skvelé. Naučíte sa udržať stabilitu a zapojíte do práce celé telo.

 

Zasa tá jóga

K športu, ku ktorému som sa dostala ako k poslednému je jóga. Dlho som o nej počula a čítala, ale stále som si hovorila, že musím to jedného dňa vyskúšať. Začala som cvičiť pred dvoma rokmi a odvtedy som neprestala. Zistila som, že mám svaly i na takých častiach tela, o ktorých som ani nevedela, že mám. Na jóge je krásne, že okrem fyzického cvičenia je tu i cvičenie duševnej rovnováhy. Duševná harmonizácia, je v tejto dnešnej hektickej dobe veľmi potrebná.

Určite je ešte veľa toho čo som neskúsila a čo chcem skúsiť. Na mojom zoznameešte športy ako surfovanie, potápanie a taktiež jazdenie na koni.

(paťka)