Ďalším členom nášho tímu je Paťka. Je to naše tímové mláďa. Nielen že je u nás nová, ale je z nás aj najmladšia. Keď vznikla myšlienka rozbehnúť podporšport, dlho som váhala, či zapojiť aj Paťku. Nepoznala som ju dlho a okrem iného mala pred sebou maturitu a už aj tak sa na nič nesústredila. Rozhodla som sa počkať a pomaly ju zasväcovať do našich predstáv.

Keby ste Paťku stretli na ulici, iste by Vás očarila svojou ležérnou eleganciou a bezstarostným úsmevom. Toto sa stalo aj mne, keď sa jedného dňa objavila v mojom živote a už nezmizla. Zapadla do našej partie a stala sa významnou témou našich konverzácií. Lebo verte že keď nemáte nič nové, Paťka vždy niečo nové má. Za rok a pol, ktorý sa poznáme som usúdila, že Paťka je ideálny sales manager. Prečo? Má všetky potrebné vlastnosti. Nemá problém s telefonátmi, e-mailovou komunikáciou (ešteže existuje autokorektor), a najmä sa nebojí stretnutí face2face. Nenechá sa odradiť a je schopná presvedčiť ľudí, že potrebujú to, čo ona ponúka. Z nás ostatných to nedokáže nikto. Takže koniec koncov ju v tíme potrebujeme ako soľ.

Na Paťke je úžasné to, že má stále tie ideálne, občas trošku naivné predstavy o svete, ktoré jej systematicky a (snažíme sa) nežne ničíme. Ona je potom chvíľu smutná, ale zdá sa, že jej optimizmus je nevyčerpateľná studnica. Čo na nej obdivujem je, že je to dievča do koča aj do voza. Študuje aj pracuje, má estetické cítenie a zároveň nepohrdne športovou aktivitou. Sme natoľko rozdielne, že sa jedna od druhej učíme. Ona ma učí, že niektoré veci treba robiť spontánne, treba riskovať a nebáť sa, lebo človek žije len raz. A ona zdá sa, že pri nás trocha dospela a uvidela iné možnosti. Celkom sa dopĺňame, teda až do bodu, kedy zvýšim hlas, potom už vidím len ten urazený výraz a zamračené čelo. Našťastie to nikdy netrvá dlho a pondelňajšia káva v Kava.Bar-e vylieči každú krivdu.

Teda ak by ste niekedy stretli cestného piráta na červenej fiatke 500, ktorý si hlasno spieva, alebo sa rozpráva sám so sebou, bez ohľadu na to, či má nejakých pasažierov, bude to pravdepodobne naša Paťka. Ak sa Vám bude zdať Váš život nudný a potrebujete ho okoreniť, pozvite Paťku na kávu, možno Vás nahovorí na veci, o ktorých ste ani nevedeli, že ich dokážete!

Paťka LINKED IN

(domi)