“Domi, prihlás sa na tento workshop. Nejdeš na túto prednášku? Prihlás sa s projektom sem. A tuto si už bola? V piatok som nám vybavila stretnutie, pôjdeš tam?” Náš projekt sa začal formovať veľmi živelne. Každá z nás mala desiatky nápadov, čo urobiť, keď už bude projekt fungovať a ako ho vylepšovať. Ani jedna sme ale nemali poňatia o tom, ako a kde začať. Ale ako sa vraví, začiatočníkom šťastie praje a my sme dostali možnosť zapojiť sa do Mini Incubátoru v Impact Hube.

Na začiatku sme tak celkom nevedeli, čo čakať, ale boli sme odhodlané dať do toho všetko. Už po prvom workshope nám bolo jasné, že nič lepšie sa nám nemohlo stať. Otázky mentorov, nápady a návrhy ostatných účastníkov nám dali nový pohľad na vec. Znova sme sa samy seba museli viackrát opýtať, ako si niektoré veci predstavujeme, aký bude postup a či na to máme vôbec kapacity. Výsledkom niekoľkých workshopov bolo zistenie, že viac nevieme ako vieme, ale to nás ani prinajmenšom neodradilo, práve naopak. Začali sme spisovať úlohy, deadliny, postupy, predstavy, stratégie. Výsledkom je celkom kvalitný zoznam krokov, na ktorých postupne pracujeme.

Odborné prednášky a rozhovory s mentormi nám pomohli v tom, že sme k projektu začali pristupovať systematickejšie. I keď je to pre nás dosť veda a postupujeme metódou pokus-omyl. Čo nás teší však úplne najviac, že sme stretli super ľudí, ktorí nám v projekte pomôžu! Takáto príležitosť sa nenaskytne len tak hocikedy, a preto sme za to veľmi vďačné.

V stredu nás čaká finálna prezentácia projektu podporšport.sk. Prípravy sú v plnom prúde, pretože motivácia je veľká! Aby sme nabrali inšpiráciu, zajtra ideme očekovať prezentáciu nášho kamoša Duškyho z Octago na final  pitch veľkého Incubátora v Hube.

(domi)