Tento krát vám predstavím človeka, ktorý nie je dôležitý len pre náš projekt. Koordinátorka projektu (rozumej moja pravá ruka) Lucka je pre mňa dôležitá hlavne ako blízka osoba.

Osobne si Lucku veľmi vážim, lebo sa nenechala stiahnuť do víru tohto amorálneho sveta. Aj keď v slabých chvíľkach podľahne názorom okolia, vždy sa z toho nejako vykope a ide ďalej po tej istej ceste ako na začiatku.

Môj príbeh s Luckou začal už hrozne dávno, keď som jej existenciu prehliadala. Strávili sme 4 roky v rovnakých laviciach na ZŠ a potom sme sa na 8 rokov vyparili jedna druhej z dohľadu. Doteraz si pamätám ako som po takmer 8 rokoch stála vyklepaná v rade na prijímacie skúšky na výšku a za mnou stála jedna slečna, ktorá mi bola povedomá, ale nemala som guráž ju osloviť. Ona ma našťastie oslovila, a doteraz nechápem, prečo sme sa na základke nebavili. A potom začal náš „vzťah“. Spoločné bývanie, spoločné predmety, výlety, vankúšové vojny.

Dočítala som sa, že sa takému vzťahu hovorí BFF (best friends forever). Tak to je moja Lucka. Okrem iného je Lucka veľmi schopná osoba. Študovala vo Viedni, vo Švédsku, pracovala v takmer sektárskom AIESECu (klobúk dolu), stážovala v Pontise a vždy sa dobre učila. A hlavne bez nej by bola moja vysoká ešte väčšia katastrofa ako bola. Vždy chápala moje ekonomické vtipy a nie vždy môj žargón, ale to mi nikdy nevadilo. Najviac sa vždy teším, keď spolu cestujeme a preberáme vážne intelektuálne témy a navzájom sa upozorňujeme na nevhodné alebo veľmi vhodné použitie (občas dosť odborných) slov. V každej situácii cítime potrebu aplikovať niečo z ekonomickej teórie (aj keď viem, že je to choré, ona ma vždy podporí a pomôže dokresliť graf). Ekonomická úchylka je tiež jedna z veci, ktoré nás spájajú.

Lucka chodí vždy perfektne upravená. To som sa od nej bohužiaľ nikdy nenaučila. Skôr som sa snažila, aby to prestala riešiť. Občas mi to vyšlo, a išla nakúpiť v teplákoch! Z tohto by ste mohli usudzovať, že je Lucka nejaká mestská pipka. Omyl! Lucka je dievča do dažďa, ktoré má pre ľudí okolo seba vždy pár povzbudzujúcich slov. Aj do projektu sa nechala natiahnuť len tak. Síce ňou niekedy preletí vlna pochybností, ale od toho som tu potom ja, oslovím ju LUCIA! a pochybnosti sú preč.

Ak Ti imponuje prirodzená inteligencia a chceli by ste Lucku stretnúť, choď niekam, kde majú cheescaky a dobrú kávu. Ale s najvyššou pravdepodobnosťou bude asi v knižnici dokončovať nejaký projekt. Pokiaľ teda nebude na port de bras alebo ako sa to presne volá. Lucka inak nemá chybu, jediné čo jej do dnešného sveta chýba je kvapka bezohľadnosti. I keď to by už asi nebola ona.

Lucka LinkedIn

(domi)